Pöörlev ventilatsiooni deflektor

Kasutus:

Pöörlevat ventilatsiooniturbiini (aktiivset ventilatsiooni deflektorit) kasutatakse eluruumide ja kontorite, basseinide, angaaride, teraviljahoidlate, loomakasvatuskomplekside, katusekonstruktsiooni elementide (sarikate jalad, soojustus, sarikad, täiskatus) ventileerimiseks, gaasi ja auru ära juhtimiseks paljukorruseliste majade šahtidest ja ventilatsiooni teostamiseks õigel viisil.

Ventilatsiooniturbiinide kasutusala:

Turbiinid on hästi toiminud erinevat tüüpi objektidel, kus on vajalik õhuvahetuse parandamine, kaasa arvatud paljukorruseliste majade šahtid. Need tagavad hea ventilatsiooni elamutes, kus on vajalik hea õhuvahetus ja väljatõmme. Turbiini paigaldamine paljukorruselistesse elamutesse lahendab selle probleemi.

Turbiinid välistavad õhuvoolu pöördumise 100%, juhivad kuumal aastaajal efektiivselt kuuma õhu ruumist ja katusealusest välja, luues ruumis mugavad tingimused ning takistavad atmosfäärist tulevate sademete, lindude ja igasuguste võõrkehade sattumist ventilatsioonikanalisse.

Turbiine kasutatakse sageli ka koos tavapärase ventilatsiooniga, mis tagab õhu katkematu liikumise täielikult ilma elektrita ning ei nõua hooldust aidates sellega olulisel määral kulusid kokku hoida. Suur jõudlus, madal hind, töökindlus ja paigaldusmugavus muudavad ventilatsiooniturbiinid kõige sobivamaks ja tasuvamaks ventilatsioonisüsteemi lahenduseks praktiliselt igal objektil.

Turbiine soovitatakse kasutada katusealuse ruumi aktiivseks ventileerimiseks. Turbiini võib kasutada kõikjal, kus on vajalik õhuvahetuse parandamine, kaasa arvatud paljukorruseliste majade šahtid.

Turbiine soovitatakse kasutada katusealuse ruumi aktiivseks ventileerimiseks. Turbiini võib kasutada kõikjal, kus on vajalik õhuvahetuse parandamine, kaasa arvatud paljukorruseliste majade šahtid.

Pöörlevate turbiinide eelised:

  • Turbiinid kasutavad tööprotsessis pöörlemise tekitamiseks looduslikku energiaallikat ehk tuuleenergiat ning ei vaja elektrienergiat, need on ökoloogiliselt puhtad ja kulutõhusad. Energiakulude puudumise tõttu tasub turbiini paigaldamine ära esimese kasutusaastaga.
  • Turbiin pea pöörleb alati ühes suunas (sõltumata tuule suunast ja tugevusest), luues kanalis osalise vaakumi, mille tulemusena õhuvool kanalis tugevneb ja mis takistab õhuvoolu pöördumist.
  • Turbiini töö efektiivsus ületab tavalise deflektori 2-4 korda.
  • Ventilatsiooniturbiin kaitseb töötamise ajal siseruume ülekuumenemise eest kuuma ilma korral ja vähendab ruumide sisekliima loomise kulusid.
  • Takistab atmosfäärist sademetena tuleva vihma ja lume sattumist ventilatsiooni ja suitsukanalisse.
  • Turbiinipea on elegantse välimusega element suitsu- või ventilatsioonitorul.
  • Katusealuse pinna efektiivne kaitse kondensaadi moodustumise eest. Alandab katusealuse ruumi temperatuuri kuuma ilma ajal.

Tööpõhimõte:

Turbiinid töötavad ilma elektrienergiata kasutades loodusliku energiaallikana toimivat tuult. Pöörlemise ajal tekitab turbiin ventilatsioonikanalis õhu hõrenemise ja tõmbab välja liigse niiskuse, gaasid ja kahjulike ainete aurud ning hoone ruumidest või katusealusest pärineva tolmu, suurendades sellega ruumide kasutusiga ning kaitseb tõhusalt kondensaadi moodustumise eest. Turbiinipea pöörleb alati samas suunas sõltumata tuule suunast, tugevusest ja liigist, luues suitsukanalis osalise vaakumi, mille tulemusena õhu liikumine torus intensiivistub ja õhu tagasivoolu ei toimu.