Milleks on vaja ventilatsiooni puhastada

Esiteks aitab ventilatsioonisüsteemi õigeaegne puhastamine vältida ventilatsioonisüsteemi kalli tehnika remonti ning säästab raha.

Lisaks on ventilatsioonisüsteemi õhu väljavoolutoru seintel narmendav hallikas ämblikuvõrgukiht suurepärane kasvukeskkond bakteritele ja mikroorganismidele. Just sellises keskkonnas saavad nad kiiresti paljuneda – soe, niiske ja rasvane tolm on ideaalne kasvulava kahjulikele mikroorganismidele, mis levivad ventilatsioonisüsteemi kaudu mujale hoonesse.

Seega, teiseks kaitseb ventilatsioonisüsteemi õigeaegne puhastamine ja desinfitseerimine teie ning teie pereliikmete, töökaaslaste ja naabrite tervist. Ventilatsioonisüsteemi korrapärane ja õigeaegne puhastamine tagab selle, et teie kopsudesse jõuab puhas ja tervislik õhk.

Eespool nimetatud probleemidele võib lisada ka selle, et ventilatsioonisüsteemi kogunev tolm põleb sama hästi kui papliebemed, kandes tulelaine loetud sekunditega mööda hoonet laiali, seega valel ajal ventilatsioonisüsteemi visatud koni võib teile väga kalliks maksma minna.

Kolmandaks, nagu eespool nimetatud, on ventilatsioonisüsteemi puhastamine hoone ja kõikide hoones viibivate inimeste ohutuse pant, samuti näitab see teie vastutust inimeste elude ja ohutuse eest. Ainult ventilatsioonisüsteemi puhastamine saab kaitsta teid tulega seotud õnnetuste eest.

Ventilatsioonisüsteemi puhastamise peamine ülesanne on eemaldada nähtav mustus, näiteks tolm, praht ja niiskus selleks, et mööda ventilatsioonisüsteemi liikuv õhk ei puutuks kokku määrdunud pindadega. Mikroorganismid, tolmulestad, bakterid ja hallitusseened võivad põhjustada ruumides viibivatele inimestele mitmesuguseid haigusi.