Loomuliku ventilatsiooni puhastamine

Hea ventilatsioon - tervise pant

Vähesed meist mõtlevad sellele, mida me sisse hingame ning milleks on vajalik ventilatsioonisüsteemi puhastamine. Samas hingab inimene ööpäevas sisse 16–24 kuupmeetrit õhku. Me teame, et õhk, mida me hingame, avaldab olulist mõju meie tervisele, enesetundele ja töövõimele. Pöörame küll väga suurt tähelepanu toiduvalikule, kuid oleme seni alahinnanud selle õhukeskkonna mõju, milles veedame palju aega.

Paljud inimesed peavad ventilatsioonisüsteemi iseenesestmõistetavaks ega tea, et ventilatsioonikanaleid peab puhastama. Ruumis olev õhk on juba alguses saastatud välisõhus sisalduvate ainetega. Õhk (gaas), mida me sisse hingame, on segu välisõhust ja lisanditest, mida eritavad ehitusmaterjalid, autod, inimesed, loomad ja teised ruumis asuvad saasteallikad. Nüüdisaegsed majad on üldjuhul korralikult isoleeritud, mistõttu saavad saasteained hoones kiiresti koguneda, kui nende eemaldamiseks ei kasutata spetsiaalseid süsteeme.

Kahjuks saastuvad ventilatsioonitorud väga kiiresti. Seintele ladestub rasv, tekivad ämblikuvõrgud ja tolm. Kahjulikud ladestused moodustavad soodsa keskkonna tolmulestade, seente ja muude mikroorganismide arenguks, mis on inimese tervisele väga kahjulik. Aja jooksul võivad mikroorganismid õhu väljavoolutoru pinnalt eralduda ning koos õhuvooluga ruumidesse kanduda, see aga soodustab selliste haiguste levimist nagu gripp, allergia ja mõned kopsupõletiku liigid. Loomulikult ei ole õhukvaliteet ainus tegur, mis neid haigusi põhjustab, kuid tekitab siiski nende levimiseks soodsa keskkonna.

Õhu värskus ja puhtus korterites sõltub ventilatsioonisüsteemi seisukorrast, mistõttu vajab süsteem korrapärast puhastamist. Korralikult töötav ventilatsioonisüsteem tagab ruumides vajaliku õhuvahetuse, kõrvaldades liigse niiskuse vannitoast, ebameeldiva lõhna tualettruumist ning toidulõhnad ja - aurud köögist.

Lisaks kõigele muule on ventilatsioonisüsteemi kogunev tolm väga ohtlik tulekahju korral. Tolm süttib silmapilkselt ja tuli kandub õhuvooluga sekundite jooksul mööda hoonet laiali. Näiteks koni, mille ühe maja katust remontiv töömees ventilatsioonisüsteemi viskas, põhjustas hoone mitme korruse põlengu.

On esinenud juhtumeid, kus ventilatsioonisüsteem on saastunud ehitusmaterjalidega, mis sattusid sinna ventilatsioonisüsteemi ebakvaliteetse paigaldamise, katuse remonditööde või elanike endi tehtud remondi käigus.

Sellisel juhul on ventilatsioonisüsteemi puhastamine vajalik ehitusmaterjalide eemaldamiseks süsteemist, sest need avaldavad ebasoodsat mõju ventilatsioonisüsteemi üldisele toimimisele ja halvendavad sissehingatava õhu kvaliteeti.

Ventilatsioonisüsteemi puhastamise peamine eesmärk on eemaldada ventilatsioonisüsteemist nähtav mustus, näiteks tolm, praht ja niiskus, et ventilatsioonisüsteemis liikuv õhk ei puutuks kokku määrdunud pindadega. Mikroorganismid, tolmulestad, bakterid ja seened võivad põhjustada inimestel mitmesuguseid haigusi.

Meie töö tulemused

Ventilatsioonisüsteemi puhastamise tulemuseks on puhas ja ohutu ventilatsioonisüsteem, aga ka:

  • hea õhukvaliteet;
  • tulekahju tekkimise riski vähenemine;
  • haigestumiste riski vähenemine;
  • sanitaar-hügieeninormidele vastamine.

Ventilatsioonisüsteemi puhastamise teenust osutava ettevõtte valimisel peaksid korteriühistud lähtuma ka muudest teguritest peale hinna. Suurt tähelepanu tuleb pöörata sellele, milliseid seadmeid kasutatakse, kas ettevõttel on selles valdkonnas kogemusi, kui pädevad on töötajad ja kas ettevõttel on asjakohane litsents. Litsentsita ettevõtte valimise korral ei saa te hiljem esitada neile pretensioone ebakvaliteetselt tehtud tööde kohta.

Kaitsevõrgu paigaldamine

Lisaks ventilatsiooni puhastamisele pakub meie ettevõte spetsiaalse kaitsevõrgu paigaldamise teenust õhu väljavoolutorudesse. Kaitsevõrk aitab vältida prahi ja lindude sattumist ventilatsioonisüsteemi, sest need võivad põhjustada tulekahju ja levitada korteritesse ebameeldivat lõhna.

Varikatuse paigaldamine ventilatsioonile

Lisaks ventilatsiooni puhastamisele ja kaitsevõrgu paigaldamisele pakume ka varikatuse paigaldamist õhu sisse- ja väljavoolutorudele. Varikatus kaitseb ventilatsioonisüsteemi niiskuse ja tuule eest.