Kuidas me puhastame ventilatsiooni?
Ettevõte VentAbi puhastab, kontrollib ja desinfitseerib professionaalselt ükskõik millise konfiguratsiooni ja võimsusega ventilatsioonisüsteemi ning inspekteerib selle seisukorda.
Ettevõte kasutab ventilatsiooni puhastamisel välisriikide juhtivaid tehnoloogiad ja kogemusi (Soome ettevõtte AirPower seadmed), tekitamata seejuures ebamugavusi hoones viibivatele inimestele.
Kuidas puhastatakse mehaanilist ventilatsioonisüsteemi?
Mehaanilises ventilatsioonisüsteemis kasutatakse seadmeid ja vahendeid (ventilaatorid, elektrimootorid, soojapuhurid, tolmukogujad, automaatika jt), mis võimaldavad paisata õhku arvestatavale kaugusele. Sellised süsteemid suudavad edastada ja eemaldada ruumide lokaalsetest tsoonidest vajaliku koguse õhku, olenemata välisõhu keskkonna muutuvatest tingimustest. Vajaduse korral allutatakse õhk eri liiki töötlusele (puhastamine, kuumutamine, niisutamine jne).
1. Ettevõtte AirPower seadmed võimaldavad puhastada ja desinfitseerida ventilatsioonisüsteemi seda lahti võtmata, üksikute, kuni 40 m lõikude kaupa tehnoloogiliste avade kaudu, mille asukoht on kindlaks määratud seadmele ligipääsemise võimalustega, mis on iga ventilatsioonisüsteemi puhul individuaalne. Ühe lõigu puhastamiseks on vaja kahte tehnoloogilist ava: üks töövõlli edasiandmiseks õhu väljavoolutorusse, teine vaakumsüsteemi sisselülitamiseks, mis oma olemuselt on võimas ja mobiilne sissetõmbesüsteem, mis moodustab õhu väljavoolutoru puhastataval pinnal ka suurt prahti teisaldada suutva õhuvoolu. Vaakumsüsteemi külge ühendatakse filter filtreerimistasemega vähemalt EU7, mis välistab täielikult puhastatud aine tagasisattumise ruumi.
2. Pärast vaakumisüsteemi ühendamist juhitakse süsteemi puhastatava lõigu alguses oleva ava kaudu harjavõll, mille abil toimub puhastamine. Õhu väljavoolutorus olev mustus haaratakse õhuvooluga kaasa ning peetakse kinni filtreerimisseadmes.
3. Pärast puhastamist ja desinfitseerimist tuleb tehnoloogilised avad sulgeda spetsiaalsete luukidega. Hermeetilised luugid hoiavad ära mis tahes ebasoodsad tagajärjed puhastatud süsteemide töös.
Kirjeldatud ventilatsioonikanalite puhastamismeetod on efektiivne ja ohutu. See võimaldab puhastada õhu väljavoolutorusid neid lahti võtmata ja tänu tõhusate filtreerimisseadmete kasutamisele jääb ruumi õhk puhtaks.
Kuidas puhastatakse loomuliku ventilatsiooniga süsteeme?
Õhu liikumine loomuliku ventilatsiooniga süsteemis toimub:
- välis- (atmosfäär) ja sisetemperatuuri erinevuste ehk aeratsiooni tagajärjel;
- nn õhusamba rõhu erinevuste tagajärjel madalama taseme (teenindatava ruumi) ja kõrgema taseme ehk hoone katusele paigaldatud väljatõmbeseadme ( deflektori) vahel;
- nn tuulerõhu mõju tagajärjel.
1. Kõigepealt tehakse ventilatsiooni videokontroll.
Igasse ventilatsioonikanalisse lastakse katuse kaudu videokaamera, et hinnata ventilatsioonisüsteemi seisukorda. Vajaduse korral salvestatakse videokontrolli tulemused DVD-le.
2. Seejärel toimub ventilatsiooni puhastamine.
Ventilatsiooni puhastamiseks kasutatakse spetsiaalset töövõlli. Selle ühte otsa kinnitatakse spetsiaalne hari, mille mõõtmed vastavad väljavoolutoru suurusele. Teise otsa ühendatakse harja pöörav elektriajam. Pöörleva harjaga võll lastakse õhu väljavoolutorusse, et seda puhastada.